Dijital Dünyada Sesimiz Olsun Projesi

Uluslararası Çocuk Merkezi (ICC) tarafından yürütülen Mikro-Fon Programı kapsamında yürüttüğümüz Dijital Dünyada Sesimiz Olsun Projesi’ni tamamladık! 🙋🏽‍♀️🧸

Mikro Fon Programı çerçevesinde biyolojik aile yanında hayata hazırlanan ve devlet koruması altındaki çocuklarla birlikte dijital dünyayı ve çocuk haklarını tanımaya yönelik atölyeler gerçekleştirdik. Toplam 58 çocuk ile proje aracılığıyla temas ettiğimiz atölyelerin ilk grubunu 25 Kasım 2023; ikinci grubu ise 23 Aralık 2023’te yürüttük. İlk grup ile çalışmalarımıza Hayat Sende Derneği ofisinde biyolojik ve koruyucu ailelerinin yanında hayata hazırlanan çocuklar katılım sağladı. Katılımcılardan 2 çocuk koruyucu aileleri aracılığı ile, 6 çocuk ise Roman Hakları Derneğinin çalışmalarına katılımları ile projeden haberdar olmuşlardır.

Atölyelerin ilk grubu ile çalışmalardan sonra değerlendirme yapılarak Hayat Sende Derneği ile iş birliği içerisinde devlet koruması altında olan çocuklarla dijital güvenlik ve siber zorbalık konularının ön planda olduğu atölyeler gerçekleştirdik. Koruma altındaki kız çocukları ile gerçekleştirdiğimiz atölyeler sırasında çocukların aktif katılımları ile deneyim paylaşımlarında bulunduk.

Projede emeği geçen Elif Melisa Akgün, Vildan Emeksiz, Şeyma Fidan, Rumeysa Bozdemir, Rana Çevik, İrem Dansık, Esra Tarun, Kübra Ünsal, Şadiye Kalaycı, Zeki Berk Aras, İdil Kalay ve Nisa Öztürk’e; ayrıca desteğini esirgemeyen Hayat Sende Derneği ve Roman Hakları Derneğine teşekkür ederiz 💚

Bu içerik Mikro-Fon Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Altı Üstü Psikolojiye aittir ve Uluslararası Çocuk Merkezi ya da AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

 

Yorum Bırak