İçim Ürperiyor Ya Evde Yoksan?: Neredesin Firuze?

 

Farklı amaçlarla aynı yola baş koyan beş kader ortağı ve beşlinin kurtarıcı meleği Firuze. İki taraf da kendisini olduğundan biraz farklı tanıtsa da zaten içinde bulundukları umutsuz durumlar sebebiyle birbirlerini görmek istedikleri şekillerde göreceklerdir. Firuze’nin gözünden size bu beşliyi kısaca tanıtayım. Seyfi. Grubun yönetmeni. Sanatçı. İşine çok hakim. Melih. Geleceği çok parlak gencecik bir şarkıcı. Ama aşk aklını başından almış. Orhan. Finansman dâhisi. Hele hukuk, mukavele işlerinde eksper. Hayri. Müzik yapımcısı. Müthiş bir beyin. Ferhat. Bataklıkta bir cevher. Beşlinin gözünde ise Firuze, varlıklı ve kültürlü tam bir İstanbul hanımefendisi.

 “Olur mu öyle şey çocuklar, ben hep evdeyim.”

 

Müzik piyasasının kaset çıkarma devrini yavaş yavaş geride bıraktığı bir dönemde yapımcılık yapan daha doğrusu yapmaya çalışan Hayri ve ekibinin başı alacaklılarıyla beladadır. Tek kurtuluş yolu ise oldukça kısa bir sürede yeni bir sanatçı keşfedip ona kaset yapmaktır. Ancak yetenekli yeteneksiz herkesin şansını denediği bu piyasada doğru kişiyi bulmak o kadar da kolay değildir. Hayri son umudu olan sanatçıyla bir ‘’si’’ krizi yaşadıktan sonra gözünü Almanya’daki Ferhat isimli bir yeteneğe dikmiştir. Ferhat hem yıllardır şarkıcı olma hayaliyle yanıp tutuştuğu hem de saf ve temiz kalpli olduğu için ekibin türlü kurnazlıklarını ve yalanlarını anlayamadan kendini bir karmaşanın içinde bulacaktır. Bir gün Seyfi’nin çalıştığı televizyon programı genç yetenekleri konuk etmek isteyince Seyfi hemen fırsatı değerlendirip Ferhat’ın programa çıkmasını sağlar. Ancak program hayal ettikleri ünlü olma şansını vermez. Umutları tükenen beşli öyle bir çıkmaza girmiştir ki intihar etmeyi bile düşünürler. Tam o sırada Firuze hızır gibi imdatlarına yetişir. Ferhat’ı televizyonda izleyen Firuze, genç ve yetenekli delikanlıdan oldukça etkilenmiştir. Beşlinin maddi sıkıntılarını gören Firuze, Ferhat için tüm imkanlarını kullanmaya hazırdır. Kahramanlarımız önlerine altın tepside sunulan bu fırsat karşısında anında mutluluk sarhoşu olur hatta gelecek için büyük planlar yapmaya ve hayal kurmaya başlarlar. Fakat sevinmeleri için daha çok erkendir.

“İntihar edeceksek, yaşayarak edelim!”

Rengarenk ve parıltılı renk paleti; dillere dolanan müzikleri; dram ve komedinin başarılı harmanlanışı ve Özlem Tekin, Ciguli, Müslüm Gürses, Erol Büyükburç, Emre Altuğ, Burcu Güneş gibi konuk sanatçıların performansları ile herkesin izlerken keyif alacağı bir film olduğunu düşünüyorum.

Öne Çıkan Görsel: sineblog.org

Görsel 1: Pinterest

Yorum Bırak