Bu bağımsız topluluğu, 2021 yılında bir grup psikoloji öğrencisi olarak kurduk. İstediklerimizi özgürce gerçekleştirebileceğimiz, tamamen bize ait olan bir oluşum kurmak istedik. “Altı Üstü Psikoloji” dedik kendimize, bu ismi koyarken aslında sevdiğimiz bir yerden esinlendik fakat bizim için farklı anlamları da var. Her yerimiz psikoloji, çünkü bunu yazan biz ve okuyan sen insanız. Alt tarafı psikoloji çünkü karnımız ağrıdığında bir ağrı kesici atıvermek gibi değil psikolojik sağlık, baktığında her zaman göremeyebilirsin var olanı. İlk andan itibaren ufak adımlarla bazen düşerek bazen kalkarak devam ediyoruz yolumuza. 

En büyük amacımız, psikoloji alanındaki bilimsel bilgiyi her kesime ulaştırmak. Günümüzde maruz kaldığımız bilgi kirliliğinden en çok etkilenen alanlardan biri olan psikolojiyi doğru tanıtmayı kendimize görev edindik. Bunun için öncelikli olarak bilimselliği ölçüt alarak yazılar yazıyor; seminer, sempozyum, atölye gibi etkinlikler düzenliyor; yazılı, sözlü ve videolu içerikler üretiyor; ekibimize dahil olan her öğrenciyle karşılıklı bilgi paylaşımı yapıyoruz. Psikolojiye ve onun dışındaki çeşitli konulara tüm içeriklerimizde değinmeye çalışıyoruz ve sahte psikologları avlamayı es geçmiyoruz tabii ki. Birkaç öğrenci olarak çıktığımız bu yolda şimdi onlarca üyeyi barındıran ekibimizle yürüyoruz.

Vizyon

İhtiyacı olan bireylere, dezavantajlı gruplara ve öğrencilere psikolojik ve sosyal destek, psikolojik eğitim sağlamayı hedefliyoruz. Bunun yanında psikologlar için meslek yasasının var olduğu ve sahte psikologların insanların psikolojik sağlığını tehdit etmediği bir ortam oluşturmak istiyoruz. Eğitim ve danışmanlık şirketi kurarak tüm bu hedeflerimize ortam oluşturmayı planlıyoruz.

Misyon

Psikoloji ve diğer bazı alanlardaki bilimsel bilgiyi her kesime ulaştırarak doğru bilginin herkes tarafından elde edilmesini sağlıyor ve psikolojik sağlık konusunda farkındalık yaratıyoruz.

Yönetim Kurulu

Psikologlar ve psikoloji öğrencilerinden oluşan kurul, ekiplerin idaresini üstleniyor!
Psk. Şeyma Fidan

Başkan / Kurucu Üye

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden şeref öğrencisi olarak mezun oldum. Lisans dönemim boyunca Hacettepe Üniversitesi Gelişim Psikolojisi ile Sosyal Psikoloji Laboratuvarlarında, Hayat Sende Derneğinde, SistersLab Bilim ve Teknolojide Kadın Derneğinde ve çeşitli STK’larda gönüllülük çalışmalarımı ve stajlarımı sürdürdüm. Bilişsel davranışçı terapi, MMPI kişilik testi,  aile danışmanlığı ve sivil toplum eğitimlerini tamamladım. Altı Üstü Psikolojinin kurucu üyelerinden biri ve başkanıyım, 2021 Haziran’dan beri burada gönüllü çalışıyorum. 2 aydır Genç Sağlık Sendikasında yarı zamanlı psikolog olarak çalışıyorum. Psikoeğitim alanında grup çalışması, psikolojik ve psikososyal destek, ekip yönetimi, raporlama, kurumsal iletişimle ilgili deneyimlerim var ve 3 aydır aktif danışan görüyorum. Psikolojik/psikososyal destek, psikoterapi, psikoeğitim çalışmaları ve sosyal sorumluluk projeleri alanlarına ilgiliyim.

Psk. Vildan Emeksiz

Başkan Yardımcısı / Kaynak Geliştirme Ekibi Direktörü / Kurucu Üye

Hacettepe Psikoloji Bölümünü şeref derecesi ile tamamlamıştır. Lisans eğitim hayatı boyunca Eskişehir Özel Ümit Hastanesi Psikiyatri Kliniğinde, Hacettepe Klinik Psikoloji Ar-Ge Laboratuvarında, Paradoks Psikoloji Merkezinde, özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde, ASBÜ Klinik Psikoloji Merkezinde, Hakan Türkçapar muayenehanesinde stajlarını tamamlamıştır. Bilişsel-davranışçı terapi, aile ve çift terapisi, kayıp ve yas terapisi eğitimlerini tamamlamıştır ve süpervizyon kapsamında danışan görmektedir. Ayrıca Genç Sağlık Sendikasında psikolog olarak çalışmaktadır. Kurucu üyelerinden biri olduğu Altı Üstü Psikolojide başkan yardımcılığı görevini 2021’den beri devam ettirmektedir.

Beyza Ekin Nigar

Organizasyon Ekibi Direktörü

Altı Üstü Psikolojide Organizasyon Ekibi direktörlüğü görevini büyük bir keyifle gerçekleştirmekteyim. İlk olarak 2011 yılında Comenius Projesi 2050 Yılı Meslekleri Programı Öğrencisi olarak seçildim ve bu projeyi Polonya’da gerçekleştiren öğrencilerden biri oldum. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Topluluğunda Ocak – Haziran 2021 tarihleri aralığında yönetim kurulu üyesi olarak çalıştım ve ekipçe çalışmayı deneyimledim. 2021 yılından beri Hacettepe Üniversitesi Sosyal Psikoloji Laboratuvarı’nda stajyer olarak görev yapıyorum. Ayrıca paylaşmaktan ve üretmekten mutluluk duyduğum Kafamıza Göre Podcast’in yaratıcı ve konuşmacılarından biriyim.

Zeynep Sude Aygen

Sosyal Medya Ekibi Direktörü

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi psikoloji bölümünde lisans eğitimime devam etmekteyim. Endüstri ve Örgüt psikolojisi, nöropsikoloji alanlarına ilgi duyuyorum. Sosyal Medya ile ilgileniyorum. Bir çok kulübün ve gönüllü kuruluşların sosyal medya ekibinde yer aldım. Bu kulüplerden ekip halinde çalışma ve görev bilincini geliştirme konusunda faydalandım. Bir ajansta hem marketing hem sosyal medya stajı yaptım. Bu stajlarda hem çalışma konusunda hem de gelecekte çalışmak istediğim iş hayatı hakkında bir sürü bilgi ve deneyim edindim. Markalara içerik yazma, iletişim etiği konusunda kendimi geliştirme gibi birçok katkısı oldu. Sosyal medya ve İnsan kaynakları bölümlerine çok ilgiliyim ve olabildiğince bu alanlardan ilerlemek istiyorum. Eğitim hayatım devam ederken olabildiğince stajlarla ve gönüllü faaliyetlerle kendimi geliştirmeyi hedefliyorum.

Nurcan Berar Dal

Yazarlık Ekibi ve Proje Ekibi Direktörü

Anadolu Üniversitesi Psikoloji bölümü lisans öğrencisiyim. Altı Üstü Psikoloji ile 2022 Aralık ayında tanıştım ve Üniversite Temsilcileri Ekibine girerek bu yolculuğa başladım. Nisan ayında Organizasyon Ekibine katıldım ve bu süreçte çeşitli etkinlikleri planlayarak moderatör olarak görev aldım. Ağustos ayında Üniversite Temsilcileri Ekibi Koordinatörü olarak göreve başladım ve ekibin genel işleyişi konusunda görevlerde yer aldım. Organizasyon Ekibi bünyesinde Altı Üstü Psikoloji Kitap Kulübü Koordinatörü olarak hala görev almaktayım. Bu yolculukta birinci yılımı doldururken Üniversite Temsilcileri Ekibi Direktörü olarak bu süreci devam ettirmekteyim.

Bilişsel Psikoloji alanında akademisyen olarak ilerlemek hedeflerim arasında.

Esra Sertel

Üniversite Temsilcileri Ekibi Direktörü

Koç Üniversitesi Psikoloji 3. sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Uzmanlaşma Programı’na dahilim. Koç Üniversitesi Bağımsız Etki Değerlendirme Laboratuvarında work&study öğrencisi olarak çalışıyorum. 2022-2023 Güz Dönemi süresince Prof. Dr. Mehmet Eskin ile akademik araştırma yürütüyorum. United Nations Development Programme’da öğrenci temsilcisi olarak görev alıyorum. Yeşilay ve LÖSEV gönüllüsüyüm, Mor Çatı Vakfında gönüllülük programındayım.

Yazarlık Ekibi

Değerli içeriklerimizin yaratıcıları, ekibimizin becerikli üyeleri! Okuyorlar, yazıyorlar, editliyorlar…
Bahar Genç

Yazar

Marmara Üniversitesi İngilizce Sosyoloji 2. sınıf öğrencisiyim. Uluslararası değişim organizasyonu AIESEC’in İstanbul Şubesinde 2023-2024 döneminde Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer alıyorum. Sosyoloji ve antropoloji içerisinde kendini geliştirmeye çalışan birisiyim. Sosyal hayatımda gönüllülük aktivitelerine katılım sağlamak için çabalamaktayım.

Bahar Özbek

Yazar / Koordinatör

Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Ağustos 2022’den beri Altı Üstü Psikolojide yazar olarak görev alıyorum.

Psk. Buse Gökalp

Yazar

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü son sınıf öğrencisiyim. 2021 yılında Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Laboratuvarında yürütülen, sanal gerçeklik uygulamasının obsesif kompulsif bozukluğun tedavisinde kullanımıyla ilgili araştırmada araştırma asistanı olarak yer aldım. Yeni dönemde de Klinik Psikoloji Laboratuvarında araştırma asistanı olarak yer almaya devam ediyorum. Bunların yanı sıra duygularımı ve düşüncelerimi kelimelerle ifade etme gücünü bana sağladığı için yazı yazmayı çok seviyorum. Gazi Anadolu Lisesi okul dergisinde yazarlık ve editörlük yaparak başladığım içerik üretme serüvenime Altı Üstü Psikoloji ekibinde devam etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum.

Gülbin Daldal

Editör / Koordinatör

Merhaba! Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde okuyorum, aynı zamanda Sosyal Hizmet Bölümünde yan dal yapıyorum. Okumayı, araştırmayı ve eleştirmeyi çok seviyorum. Eylül 2022’den beri Altı Üstü Psikolojide editör olarak görev almaktayım. Klinik psikoloji, çocuk ve aile, göç, engelli psikolojisi alanlarına ilgi duyuyorum. İlgi duyduğum alanlara hem bireysel hem de toplumsal açılardan bakmayı çok önemsiyorum. Haziran-Ağustos 2022 yaz dönemi stajımı 7-12 yaş arası devlet koruması altında olan çocuklar ile yaptım. Ekim 2022’den beri Türkiye Kas Hastalıkları Derneğinin Nöromüsküler Hastalıklar Eğitim ve Güçlendirme Akademisi Projesi kapsamında proje gönüllülüğü yapıyorum. Aynı zamanda gelişim psikolojisi alanında Gülpembe Yüceol Akşit’in anne duyarlılığı ve çocuklarda olumlu sosyal davranış ile ilgili doktora tezi kapsamında araştırma asistanı olarak görev alıyorum.

Psk. İdil Kalay

Yazar

Merhaba, Ben İdil Kalay. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde okuyorum. Sosyal psikoloji, göç ve çocuk araştırmayı en sevdiğim alanlardır. Kitap okumak, resim çizmek ve satranç oynamak hobilerim arasındadır.

Menar Eraşkın

Yazar

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet bölümünde 4. sınıftayım ve “Üniversite Kampüslerinin Erişilebilirliklerinin Engelli Üniversite Öğrencileri Tarafından Değerlendirilmesi: Bir Nitel Araştırma” başlıklı tez çalışmam bulunuyor. 2021’in Kasım ayında Hacettepe Bisiklet Topluluğunda Yönetim Kuruluna girdim. Sosyal medya koordinatörü olarak görev alıyorum. 10-17 Nisan tarihlerinde gerçekleşen 57. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Yarışında Astana Qazaqstan takımının gönüllüsü oldum. Türkiye Bisiklet Federasyonu ve takım arasında çevirmenlik yaptım. 16 Eylül 2022 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Biyoloji bölümünde yan dal programına kabul edildim. Akrilik ve kuru boya yapmak en sevdiğim hobilerim.

Psk. Rana Çevik

Editör

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünün yakında mezun olacak bir öğrencisiyim. 2022 yaz aylarında Başkent Üniversitesi Psikoloji bölümü bünyesinde yapmış olduğum laboratuvar stajı doğrultusunda ekibimle birlikte insan-robot etkileşimleri üzerine çalışmalar yürütmeye başladım. Bunun yanında Altı Üstü Psikolojide editörlük yapmaktayım.

Şükran Çakar

Yazar

Bursa Teknik Üniversitesinde Psikoloji 3. sınıf öğrencisiyim. Mart 2022 tarihinden beri Kızılay Toplum Ruh Sağlığı Gönüllüleri’ne bağlı köy okulları ekibinde aktif olarak rol alıyorum. Çocuk iletişim ve oyun alt alanlarında psikososyal destekte bulunmaktayım. Temmuz 2022 tarihinden beri Altı Üstü Psikolojide yazarlık yapıyorum.

Organizasyon Ekibi

Birbirinden güzel etkinliklerimizi onlar yürütüyor, alanında uzman kişiler ile bizleri buluşturuyorlar!
Berra Duru

Klinik Psikoloji değişmeyen ilgi alanım olmakla beraber son dönemlerde odağım Sosyal Psikoloji. İlk stajımı Endüstriyel Psikoloji alanında tecrübe kazanmak üzere LST Yazılım adlı şirkette, ikinci stajımı üç ay boyunca Avusturya’da eğitim, göç, göçmenler ve entegrasyonları üzerine projeler de tasarlayan Compass GMBH adlı kurumda, son stajımı birebir klinik tecrübe kazanmak adına Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi’nde yaptım. Şu an devam etmekte olan ders dönemimde bölüm hocalarımdan Doktor Öğretim Üyesi Suzan Ceylan Batur rehberliğinde çocuklar ve toplumsal cinsiyet rolleri üzerine çalışıyorum. TOEFL belgesi ile tescillenmiş ileri düzey İngilizce’ye ve başlangıç düzeyinde İspanyolca’ya sahibim. Sosyal ve klinik psikoloji alanlarındaki tecrübemi artırmak ve akademik olarak kendimi geliştirmeye devam etmek güncel hedeflerim.

Ecem Turgut

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Psikoloji Bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Klinik deneyim kazanmak, alanda yapılanları daha yakından izleyip temas kurmak için Bayraklı Psikolojik Danışmanlık Merkezinde, çeşitli anaokulu ve ilkokullarda stajyer olarak yer aldım. İzmir Büyük Şehir Belediyesinin ‘Mahallede Dayanışma Var’ projesinde ve Bütün Çocuklar Bizim derneğinin okulumuzla yürüttüğü bir projede gönüllü olarak bulundum. Aktif olarak Türk Psikologlar Derneği İzmir Öğrenci Birimi LGBTİQ+ Komisyonunda görev yapıyorum. Psikoloji öğrenimimin yanı sıra ikinci üniversite olarak İstanbul Üniversitesi Marka ve İletişim bölümünde okuyorum.

Lizge Yaren Dursun

Koordinatör

Koç Üniversitesi Psikoloji ikinci sınıf ve Sosyoloji çift ana dal öğrencisiyim. Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Uzmanlaşma Programı’na dahilim. Her iki bölümümün yanı sıra uzmanlık ve ilgi alanlarımın bana kattıklarıyla klinik psikoloji alanında yoğunlaşmak hedefim. Altı Üstü Psikoloji ekibine 2023 Ocak’ta katıldım.

Ramazan Ulaş Kılıç

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji hazırlık öğrencisiyim. Altı Üstü Psikolojide organizasyon ekibindeyim, burası benim ilk deneyimim. Müzik dinlemeyi ve film izlemeyi severim.

Sosyal Medya Ekibi

Olmadıkları platform yok! Gizli kahramanlarımız, özgün içerikerini üretmeye durmadan devam ediyor.
Beyza Nurgül Akkaş

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim.

Emine Sena

Meram Fen Lisesi’nden mezunum. Lise eğitimimin ardından YKS sınavında derece yaparak %100 burslu olarak Çankaya Üniversitesi’nde İngilizce Psikoloji okumaya başladım. Altı Üstü Psikoloji ekibindeki görevimin yanı sıra Çankaya Üniversitesi Psikoloji Topluluğu’nda da yönetim kurulunda aktif görev alıyorum. Aynı zamanda okulumun SON topluluğunda İç-Dış İlişkiler Komitesi’nde yer alıyorum. Gene okulumun dans topluluğunda hip-hop dans ile ilgileniyorum. İlgimi çeken topluluklara katılarak kendimi daha iyi tanımayı ve geliştirmeyi hedefliyorum. En düzenli hobilerim fitness yapmak ve yeni yerler keşfetmek.

Erva Çelik

Çankaya Üniversitesi Psikoloji bölümü lisans eğitimime devam etmekteyim. Akademik kariyerime gelişim psikolojisi alanında devam etmeyi planlıyorum

İclal Karakuzulu

Merhabalar ben İclal Karakuzulu. Ankara Üniversitesi psikoloji 1.sınıf öğrencisiyim. Bölümümü çok severek okuyorum. Çocuk- ergen psikolojisi üzerinde uzmanlaşmak istiyorum

Rana Apaydın

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji bölümünü bu sene kazandım şu anda hazırlık eğitimimi sürdürmekteyim. Sosyal medya ile ilgileniyorum ve video içeriği üretmekte kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Yazmak ve yeni şeyler denemeyi çok severim .Altıüstü ekibine yeni katıldım ve yapacağımız işler için çok heyecanlıyım..

Sema Öksüz

Sakarya Üniversitesi psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünde  lisans eğitimime devam etmekteyim. Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlar Öğrenci Topluluğunda yönetim kurulu üyesi olarak görev almaktayım. Bu görev de bulunurken ekip çalışması ve organizasyon becerilerimi geliştirme fırsatım oldu. Daha önce çeşitli alanlar da gönüllü stajlar gerçekleştirdim; finans, insan kaynakları gibi alanlar da tecrübe kazandım.

Endüstri ve örgüt psikolojisine ilgiliyim ve şuan da bir şirkette insan kaynakları stajyeri olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Sosyal medyaya merak duyuyordum ve Altı Üstü Psikoloji Sosyal Medya birimi ilk deneyimim olacaktır.

Serra Eroğlu

Merhaba, Ankara Üniversitesi psikoloji bölümü 1. sınıf öğrencisiyim. Altı Üstü Psikolojide sosyal medya ekibindeyim. Bölümümde klinik psikoloji alanında ilerlemek istiyorum.

Şevval Pektaş

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. Altı Üstü Psikolojide Sosyal Medya Direktörlüğü görevimin yanı sıra Bi’Şey Psikolojide Yayın Editörü olarak bulunuyorum. Aynı zamanda Yves Rocher Kampüs Marka Temsilcisi (CBC) olarak görev alıyorum. Kısa bir zaman önce yayınlamaya başladığımız Kafamıza Göre Podcast’in yaratıcı ve konuşmacılarından biriyim. Endüstri ve örgüt psikolojisi alanında ilerlemek istiyorum.

Yasemin Sude Öd
Zeki Berk Aras

Koordinatör

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Psikoloji bölümü öğrencisiyim. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji bölümünün de öğrencisiyim. Klinik Psikoloji ve Sosyal Psikoloji alanlarına olan ilgim diğer alt alanlara kıyasla daha fazla. Avrupa’da Klinik Psikoloji + Klinik Seksoloji alanlarında bir yüksek lisans, doktora eğitimi hedefliyorum. Buna ek olarak hayvanseverim. Yengeç burcuyum. Tasarımlarımda minimalist ve renkli çalışmayı seviyorum. Altı Üstü Psikoloji Instagram hesabının hikaye kısmı için içerik hazırlıyorum.

Üniversite Temsilcileri Ekibi

Türkiye’nin her bir yanında bizi onlar temsil ediyorlar! İşte daha fazla kişiye ulaşmamızı sağlayan o ekip.
Beril Erbay

Atılım Üniversitesi

10 Ağustos 2004 tarihinde Ankara’da doğdum. Lise eğitimimden sonra Atılım Üniversitesi Psikoloji Bölümünü %100 burslu olarak kazandım. İlk senemde Atılım Psikoloji Topluluğunda Sosyal Etkinlik ve Atölye Koordinatörlüğü ile Yönetim Kurulunda görev aldım. Ekibimle birlikte kahvaltı ve kahve etkinlikleri düzenledik. Altı Üstü Psikoloji ile ortak yürüttüğümüz son etkinliğimizin de mekan organizasyonlarıyla ilgilendim. 2023 yılı itibarıyla 2. sınıf olacağım ve okulumun Altı Üstü Psikoloji Üniversite Temsilcisi olarak görev yapacağım.

Berra Duru

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Psikoloji

Altı Üstü Psikoloji topluluğunun Üniversite Temsilcileri grubunda TOBB ETÜ’yü temsil ediyorum. Üniversitemizin Psikoloji topluluğu olan Psikolojik Bakış Topluluğunda yer alıyorum. Klinik Psikoloji değişmeyen ilgi alanım olmakla beraber son dönemlerde odağım Sosyal Psikolojide. İkinci stajımı üç ay boyunca Avusturya’da göçmenler ve entegrasyonları üzerine de projeler tasarlayan bir kurumda yaptım. Şu an devam etmekte olan ders dönemimde bölüm hocalarımdan Doktor Öğretim Üyesi Suzan Ceylan Batur rehberliğinde çocuklar ve toplumsal cinsiyet rolleri üzerine çalışıyorum. TOEFL belgesi ile tescillenmiş ileri düzey İngilizce’ye ve başlangıç düzeyinde İspanyolca’ya sahibim. Bir sonraki stajımı hastane ortamında yapıp alandaki tecrübemi artırmak ve akademik olarak da kendimi geliştirmeye devam etmek güncel hedeflerim.

Buse Toper

Ankara Medipol Üniversitesi Psikoloji

Merhaba, ben Buse Toper. Ankara Medipol Üniversitesi Psikoloji 3. sınıf öğrencisiyim. Bir süre psikolojik danışmanlık merkezinde ve sonrasında da Şizofreni Dernekleri Federasyonunda gönüllü stajlar yaparak kendime psikoloji alanıyla ilgili deneyimler kattım. Bundan sonra da Altı üstü Psikoloji Üniversite Temsilcileri Ekibinde görev yapacağım.

Büşra Keyik

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Psikoloji

Merhaba, ben Büşra. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 2.sınıf Psikoloji öğrencisi olarak öğrenim görmekteyim. İlgi duyduğum alt alanlar arasında Adli Psikoloji ve Klinik Psikoloji bulunmakta. Şu anda Altı Üstü Psikoloji’nin Hacı Bayram Veli Üniversitesi temsilcisi olarak görev yapmaktayım. Altı Üstü Psikoloji’nin bana çok şey katacağını düşünüyorum.

Büşra Ünsal

Mersin Üniversitesi Psikoloji

Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü son sınıf öğrencisiyim. MEF Üniversitesi Klinik Nöropsikoloji Okuma ve Araştırma grubunda nitel araştırmamı sürdürüyorum.Sosyal sorumluluk projelerinde ve sivil toplum kuruluşlarında aktif rol alıyorum.Medium platformunda içerik üretiyorum.

Ceyda Evlice

Ankara Medipol Üniversitesi Psikoloji

Altı Üstü Psikolojide Ankara Medipol Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü temsil ediyorum ve 2. sınıf öğrencisiyim. Rehber Klinik kapsamında eğitim stajımı tamamladım ve okulumun Psikoloji Kulübünde Sosyal Sorumluluk Ekibindeyim. Gelişim Psikolojisi alanına ilgi duyuyorum.

Damlasu Çelik

Koç Üniversitesi Psikoloji

Merhaba, ben Damla. Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünün üçüncü sınıf öğrencisiyim. Psikolojiye duyduğum büyük ilgi ve merakla, bu alanda kendimi geliştirmeye ve anlamaya çalışan bir öğrenciyim. Üniversite eğitimim boyunca edindiğim teorik bilgiyi pratik deneyimlerle desteklemek amacıyla stajlar yapmaktayım. Bu deneyimler, öğrendiğim konuları gerçek hayattaki durumlarla bağdaştırarak daha derin bir anlayış geliştirmeme yardımcı oluyor. Aynı zamanda tutkum olan yazı yazmayı da geliştirebilmek için bir platformda içerik yazarlığı yapıyorum.

Duygu Yalçıner

İstanbul Galata Psikoloji

Merhaba, ben Duygu Yalçıner. İstanbul Galata Üniversitesi Psikoloji 1.sınıf öğrencisiyim. Üniversitemin psikoloji kulübünün yönetim ekibinde; Altı Üstü Psikoloji topluluğunun da üniversite temsilcileri ekibinde bulunuyorum. Psikolojiye küçüklüğümden beri ilgi duyuyorum ve “anormal psikoloji” ile ilgileniyorum. Bu alanda kendi araştırmalarımı yürütüyorum ve ileride de araştırmacı olarak devam etmeyi istiyorum.

Ece Yılmaz

Çankaya Üniversitesi Psikoloji

Merhaba, ben Ece. Çankaya Üniversitesi Psikoloji bölümü 2. Sınıf öğrencisiyim. Şu anda online şekilde staj yapıyorum. Lisans hayatım devam ederken kendimi geliştirmek için çeşitli gönüllülük organizasyonlarında yer almaya çalışıyorum. İlerde Endüstri Örgüt Psikolojisiyle veya Klinik alanında yetişkin/çift terapisiyle ilgilenmeyi planlıyorum. Altı Üstü Psikoloji ailesinde okulumu temsil edeceğim için çok heyecanlı ve mutluyum.

Engin Evirgen

Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Ben Engin. Marmara Üniversitesi PDR 2. sınıf ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji öğrencisiyim. Aslen Aydın’lıyım. Marmara Üniversitesine bağlı Psikoloji ve Gelişim Kulübü Finansal Komitesi ve Marmara Industrial Engineering Society Sosyal Sorumluluk Komitesi’nde aktif rol alıyorum. Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde kısmi zamanlı ofis görevlisiyim. Daha önce İnka İnsan Kaynakları şirketinde yarı zamanlı olarak çalıştım. Psikolojiye küçüklükten beri ilgiliydim bu nedenle hayatımda yapmak istediğim işin psikoloji üzerine olmasına göre gelişimimi planlıyorum. Eğitim benim için çok önemli bir noktada, Türkiye’de eğitimin niteliğini arttırmak gibi bir hedefim var. Etrafımdaki insanlar genelde beni sosyal, enerjik, cesaretli, girişimci ve özgüvenli olarak tanımlar. Yaklaşık 4 yıl kadar müzikle ilgilendim, daha sonrasında tiyatroyla ilgilenmeye başladım. Birçok konser, müzikal ve tiyatro oyunu sergiledim. Hayatımın her anını dolu dolu yaşamak benim hayat mottom.

Ezgi Ergün

Çağ Üniversitesi Psikoloji

Ben Ezgi. Çağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü 3.sınıf öğrencisi olarak öğrenim görmekteyim. Lisans sürecim devam ederken aynı zamanda özel bir klinikte staj yapmaktayım. İlgi alanlarım arasında Klinik Psikoloji, Travma Psikolojisi ve Bağımlılık Psikolojisi alanları bulunmaktadır. Lisans sürecimden sonra da bu alanlarda çalışmalarda bulunmayı planlıyorum. Bunun yanında bir Psikoloji Blog sayfasında da yarı zamanlı olarak yazarlık görevimi sürdürmekteyim. Psikoloji ile ilgili güncel gelişmeleri takip etmeye ve beni geliştirecek alanla ilgili çeşitli eğitimler almayı sürdürüyorum. Altı Üstü Psikoloji Çağ Üniversitesi Temsilcisi olarak görev yapmaktayım.

Feyza Hamidi

Ufuk Üniversitesi Psikoloji

Ufuk üniversitesi psikoloji 1.sınıf öğrencisiyim. Okulumun psikoloji topluluğuna üye olmakla birlikte, Altı üstü psikoloji topluluğunun üniversite temsilcileri ekibindeyim. Çocuk ve ergen psikolojisine ilgi duyuyorum. Bu alanda ilerlemek, oyun terapisti olmak istiyorum. Yazmayı ve okumayı çok seviyorum. Kişisel gelişim yolculuğumda katılmış olduğum bu topluluğun bana çok faydası olacağını düşünüyorum.

Feyzanur Ünlü

Aksaray Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Merhaba,Ben Feyzanur. Aksaray Üniversitesi Rehberlik ve Dsikolojik Danışmanlık 2. sınıf öğrencisiyim. İlgi duyduğum alt alanlar: Gelişim Psikoloji ve Eğitim Psikolojisi yer almakta. Şu anda Altı Üstü Psikoloji’ nin Aksaray Üniversitesi PDR temsilcisi olarak görev yapmaktayım. Kendimi geliştirmeye çalışırken Altı Üstü Psikoloji’nin bana çok şey katacağını düşünüyorum.

Irmak Yantur

Erzurum Teknik Üniversitesi Psikoloji

Ben Irmak Ümmügülsüm Yantur. Erzurum Teknik Üniversitesi Psikoloji 2. sınıf öğrencisiyim. Okulumun psikoloji kulübünün birçok etkinliğinde faaliyette bulundum. Adli psikoloji alanında ilerlemeyi istiyorum. Müzik yapmayı ve dinlemeyi seviyorum.

Kemal Sağlam

Merhabalar ben Kemal, İstinye Üniversitesi psikoloji bölümü 1.sınıf öğrencisiyim.Okulumun psikoloji kulübünde akademik çalışmalar görevi yaparken, wikipsycho topluluğunda da organizasyon görevlisiyim,amacım kendimi psikoloji alanında her daim yenilikçi ve aktif tutmak bundan dolayı Altı Üstü Psikolojide  temsilci olmaktan çok mutluyum,boş zamanlarımda sık sık kitap okumaktan ve şehrin tadını çıkarmaktan çok keyif alırım,yaklaşık 7 senedir profesyonel olarak tiyatro oyunculuğu yapıyorum.Çocuk ve ergen psikolojisine ilgi duyuyorum ve bu konuda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Nedret Candemir

Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Merhabalar ben Nedret. Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik 3.sınıf öğrencisiyim ve aynı zamanda İstanbul Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi öğrencisiyim.Güncel olarak okulumuzun TEDxYildizTechnicalUniversity ekibinin İnsan Kaynakları Koordinatörlüğünü yürütmekteyim. Şu ana kadar alanda bir çok yerde staj yapma imkanı buldum. Ve ilgi alanlarımın daha çok Aile ve Yakın ilişkiler üzerine olduğuna karar verdim. Lisans hayatım bittikten sonra Yakın İlişkiler üzerine çalışmalar yapmayı planlıyor ve kariyerimi bu alanda yoğunlaştırmaya çalışıyorum. Altı Üstü Psikoloji bünyesinde okulumu temsil edeceğim için çok mutluyum.

Nisa Öztürk

İzmir Bakırçay Üniversitesi Psikoloji

İzmir Bakırçay Üniversitesi psikoloji  1.sınıf öğrencisiyim. Doğma büyüme İzmirliyim. Okulumun psikoloji bölümünde dönem temsilcisi olarak çalışıyorum. Türk psikologlar derneği İzmir Öğrenci Birimi Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Biriminde ekip üyesi olarak görev alıyorum. Altı Üstü Psikoloji’de okulumun üniversite temsilciliği görevindeyim. LÖSEV’de gönüllü olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Nörobilim ve bilişsel psikoloji alanına ilgiliyim. Eski Türk edebiyatı eserlerini okumaktan keyif alıyorum.

Sena Çapçı

Başkent Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Merhaba ben Sena. Başkent üniversitesi psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü 1. sınıf öğrencisiyim. Altı Üstü Psikolojide üniversite temsilcileri ekibindeyim. Psikolojiye büyük bir ilgim var ve lisansımı tamamladıktan sonra yüksek lisansımı klinik psikoloji alanında yapmak ve oradan ilerlemek istiyorum.

Sena Koyuncu

Ankara Yıldırım Beyazıt Psikoloji

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 2. Sınıf psikoloji öğrencisiyim. Altı üstü psikolojini topluluğu benim bu alanda ilk deneyimim. Adli psikoloji ve klinik psikoloji alanlarına ilgi duyuyorum.

Sevim Kaya

Lisans hayatımın başından beri klinik psikolojiye ilgim ve odağım bulunmaktaydı. Kendimi bu konuda geliştirmek adına uzun dönem stajımı bir psikoloji kliniğinde gerçekleştirdim. Stajım süresince birçok danışan gözlemleme şansı bularak ve eğitimler alarak tamamladım. Ardından Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ikinci uzun dönem stajımı tamamladım. Hastanede staj yaptığım süre boyunca psikopatoloji dersinde öğrendiğim teorik bilgilerin gerçek hayattaki karşılığını gözlemleme şansı elde ettim. Son stajımı klinik alan dışında endüstri alanında yapmak isteyerek Havelsan’da işe alım ekibinde stajımı tamamladım. Şimdi Havelsan insan kaynaklarında part time şekilde çalışmaktayım.

Simge Nur Ungan

Adnan Menderes Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Adnan Menderes Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde üçüncü sınıf öğrencisiyim. Altı Üstü Psikolojide ve eş zamanlı olarak Spor Fizyoterapistleri Derneği Gençlik Komisyonunda üniversite temsilcisi olarak görev alıyorum. 2022 Ağustos ayında stajyer fizyoterapist olarak Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde staj yaptım. ADÜ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Topluluğunun kurucu başkanıyım, şu an ise topluluğun Medya ve İletişim Departmanını yönetmekteyim. Aldığım bu görevler bana birincil olarak grup çalışmasını, süreç yönetimini ve topluluk önünde konuşma becerisini kazandırdı.

Şevval Nalbantoğlu

Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

2020 yılında İzmit Lisesinden mezun oldum. 2021 yılında Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümüne başladım. Şu anda Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlar Topluluğunda yönetim kurulunda görev almaktayım. Bu sene İstanbul Üniversitesi ön lisans Çocuk Gelişimi bölümüne başladım. 2022 yılının haziran ayından beri Altı Üstü Psikolojide Organizasyon Ekibinde faaliyet sürdürüyorum.

Şeyda Kısa

Bartın Üniversitesi Psikoloji

Bartın Üniversitesi psikoloji bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Okulumun psikoloji kulübünde okur yazarlık departmanındayım. Kısa süreli Tpöçg sosyal etkinlik sorumlusu olarak görev aldım. Okumaya ve yazmaya bayılıyorum.

Şükran Çakar

Bursa Teknik Üniversitesi Psikoloji

Bursa Teknik Üniversitesinde Psikoloji 3. sınıf öğrencisiyim. Mart 2022 tarihinden beri Kızılay Toplum Ruh Sağlığı Gönüllüleri’ne bağlı köy okulları ekibinde aktif olarak rol alıyorum. Çocuk iletişim ve oyun alt alanlarında psikososyal destekte bulunmaktayım. Temmuz 2022 tarihinden beri Altı Üstü Psikolojide yazarlık yapıyorum.

Tuğçe Topçuoğlu

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji

Hacettepe Üniversitesi psikoloji bölümünde 2. Sınıf öğrencisiyim. Altı Üstü Psikoloji’de Üniversite Temsilcileri ekibindeyim. Örgüt psikolojisinde ilerlemek istiyorum.

Yiğit Doğan Demirbaş

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, psikoloji bölümü 1. sınıf öğrencisiyim. Film/dizi izlemeyi, müzik dinlemeyi, kitap okumayı ve oyun oynamayı çok severim. Klinik ya da Adli Psikoloji üzerinde ilerlemeyi düşünüyorum.

Zelihanur Bitirge

KTO Karatay Üniversitesi Psikoloji

Merhaba ben Zeliha Nur. KTO Karatay Üniversitesi 2.sınıf psikoloji öğrencisiyim. Nöropsikoloji ve Klinik Psikoloji alanlarına ilgi duymaktayım. Şu anda Altı Üstü Psikoloji ekibinde yer almaktayım. Okulumda aktif olarak Psikoloji gruplarına üyeyim.

Zeynep Sayın

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Psikoloji

Merhaba ben Zeynep Sayın. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde psikoloji 2. sınıf öğrencisiyim. Kendimi okula başladığımdan beri alanımda geliştirmek ve deneyim edinmek adına geliştirmek istiyordum. AÜP bana bu noktada bir şans verdi ve Ağustos 2023 itibari ile üniversite temsilcileri ekibinin bir parçası oldum. Bölümümün de İngilizce olması sebebiyle İngilizceye ilgim var. Ek olarak İspanyolca ve Python da çalışıyorum.

Kaynak Geliştirme Ekibi

Cemile Nilsu Ünlü

Çankaya Üniversitesi Psikoloji bölümü 2.sınıf öğrencisiyim. Altı üstü psikolojide kaynak geliştirme ekip üyesiyim.Ayrıca eş zamanlı olarak TPÖÇG Çankaya Üniversitesi temsilcisiyim.Geçen sene ise IEEE Çankaya Üniversitesi WIE(Women in Engineering) kolunda Başkan yardımcılığı yaparak burda Endüstri ve Örgüt psikolojisini ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini daha yakından tanımama ve uzmanca tecrübe etmeme neden oldu.Geçen sene bu alanda” Kadınların Gücü Adına – Iş Hayatının Görünmeyen Yüzü” gibi endüstri ve örgüt psikolojisini içeren etkinliğimi çıkardım.Ileriye yönelik düşüncem Klinik alanında ilerleyip uzmanligimi alarak kendi klinigimi açmak.Özellikle travma vaka analizleri üzerinde çalışmak istiyorum.

Dilara Karayılmaz

Orta Doğu Teknik Üniversitesinde 3. Sınıf psikoloji öğrencisiyim, aynı zamanda İşletme bölümünde yan dal yapmaktayım. Adli psikoloji ve endüstriyel psikoloji alanlarına ilgi duyuyorum. İlgi alanlarım doğrultusunda 2023 yazında Ankara Şiddet İzleme ve Önleme Merkezinde staj yaptım. Altı Üstü Psikoloji topluluğunda ise kaynak geliştirme ekip üyesi olarak görev almaktayım.

Destekçilerimiz

Pelerinsiz kahramanlarımız!
Av. Ayşe İpek Mutlu

Avukat

1995 yılında Eskişehir’de doğdum. İlkokul, Ortaokul ve Liseyi Özel Eskişehir Atayurt Okulları’nda bitirdikten sonra Üniversite eğitimi için Ankara’ya gittim. 2018 yılında Başkent Üniversitesi’nden mezun oldum. Stajımı Muğla Barosu’nda yaptıktan sonra 2019 yılında Muğla ili Fethiye ilçesinde kendi hukuk büromu açtım. Türkiye Barolar Birliği kuruluşu olan Türavak bünyesinde Sağlık Hukuku eğitimi aldım. Gayrimenkul ve Aile Hukuku ağırlıklı olarak Muğla ili Fethiye ilçesinde avukatlık mesleğine devam etmekteyim.

Batuhan Palabıyık

Site Sorumlusu

Aktif olarak devlet hastanesinde röntgen teknikeri olarak çalışmamın yanı sıra Altı Üstü Psikoloji bünyesinde web site, tasarım, UX ve yardımcı olabileceğim diğer tüm alanlarda görev alıyorum. 5 yaşında elime bilgisayar geçtiği günden bugüne düzenli olarak grafik ve web tasarım alanlarında yer alıyor ve kendimi geliştirmeye çalışıyorum. 

Feyza Tanır

Kurucu Üye

5 arkadaşımla birçok emek ve hayalle kurduğumuz Altı Üstü Psikolojide yazar, editör ve Yazarlık Ekibi direktörlüğü görevlerini üstlendim. Şimdilerde ise yönetim kurulunda arka planda arkadaşlarıma destek olmaya çalışıyorum. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimimi sürdürüyorum.